نوشتن اتوماتیک _ راهی ساده برای ارتباط گرفتن با راهنمایان روحی

آیا می خواهید راهی ساده، سریع، امن و قدرتمند برای ارتباط با روحتان یاد بگیرید؟

یکی از بهترین تکنیکهای این زمینه، نوشتن خودکار یا اتوماتیک است. نوشتن اتوماتیک تمرینی است که هر کسی میتواند آن را انجام دهد. از آنهایی که تازه اول راه معنوی خود هستند گرفته، تا پیشرفته ها.

نوشتن اتوماتیک چیست؟

دوره افزایش سطح انرژی

نوشتن اتوماتیک تمرین نوشتن کلمات در یک حالت خلسه گونه است که از جایی بیرون از هوشیاری آگاهانه نشات می گیرد. روانشناسان و اساتید معنوی، اعتقادات متفاوتی درباره منشا نوشتن اتوماتیک دارند. برخی میگویند که این روش از ذهن ناخودآگاه می آید و برخی ادعا دارند که از نیروهای برتر همانند راهنمایان روحی و فرشته ها نشات می گیرد.

فواید نوشتن اتوماتیک

نوشتن اتوماتیک فواید زیادی دارد که برخی را در زیر برایتان آورده ایم:

 • شما از روح یا خود برترتان، راهنمایی مستقیم دریافت میکنید
 • شما در زندگی روزانه خود شفافیت بیشتری مشاهده خواهید کرد
 • توانایی این را پیدا میکنید تا تصمیم های هوشمندانه تری بگیرید
 • درک و شهود شما زیاد میشود و پیشرفت میکند
 • می توانید با راهنمایان روحتان و افکار آنها ارتباط بگیرید
 • احساس حمایت شدن و عمیقاً درک شدن میکنید
 • اعتماد شما به شهوداتتان بالا می رود

و فواید زیاد دیگری از جمله اینکه نوشتن اتوماتیک ، یک تمرین بسیار آرامش بخش است که به راستی ذهنتان را باز میکند.

چگونه از طریق نوشتن اتوماتیک با روحتان ارتباط بگیرید

نوشتن اتوماتیک خیلی ساده است:

 • یک قلم و کاغذ بردارید
 • به سوالی برای پرسیدن فکر کنید
 • سوال را بنویسید
 • بدن و ذهنتان را ریلکس کنید
 • اجازه دهید تا نوشتن خود به خود برصفحه جاری شود

هرچند، نوشتن اتوماتیک تمرینی است که باید با صبر و حوصله انجام دهید تا در آن پیشرفت کنید و نتیجه اش را ببینید (مگر اینکه بطور خدادای استعدادش در شما نهفته باشد).

شاید دفعه اولی که شروع به نوشتن کنید، مانند خیلی افراد دیگر تجربه خیلی موفقی داشته باشید. ولی بعد از آن، خیلی تقلا خواهید کرد. دلیلش هم این است که وقتی ما چیز جدیدی را شروع میکنیم، ذهنمان اغلب خالی از باور و توقع است. اما بعد از مدتی ما شروع به تلنبار کردن  باور و توقعات ذهنی میکنیم که پروسه آشکار سازی خود به خودی را مسدود میکند. 

اگر چنین اتفاقی افتاد نگران نباشید. تنها چیزی که باید یاد بگیرید این است که چگونه ذهنتان را خالی کنید.

در زیر چند نکته که میتواند در نوشتن اتوماتیک به شما کمک کند را آورده ایم:

۱- به سوالی که در مورد آن به راهنمایی نیاز دارید، فکر کنید

هدف کلی نوشتن اتوماتیک ، کسب راهنمایی از روح برترتان است.

در هر بار تمرین با یک سوال روشن و واضح شروع کنید.

سوال را در دفترچه یادداشت خود بنویسید. سوالی را انتخاب کنید که واقعاً برای دانستن جوابش تشنه هستید. هر چه شما از لحاظ احساسی بیشتر شیفته دانستن جواب سوالتان باشید، پاسخ شما روشن تر خواهد بود.

همچنین لازم است تا سوال را از فرد یا چیز بخصوصی بپرسید. مثلاً آن را به روح، راهنمای روحی و یا ذهن ناخودآگاهتان ارجاع دهید.

برای مثال، سوال شما میتواند این باشد که « روح عزیزم، چرا من مدام دارم خوشحالی و خوشبختی خودم را خراب میکنم؟»

سعی کنید که سوال هایتان را ساده بپرسید. اگر خیلی سوال دارید، آن ها را به سوال های کوچکترمختلفی تبدیل کنید. این کار جریان را برای شما راحت تر خواهد نمود.

۲- ذهنتان را آرام کنید

یادگیری اینکه چگونه ذهن خود را آرام سازید، مهم ترین بخش نوشتن اتوماتیک است. وقتی ذهنتان آرام و خالی از افکار باشد، نوشتن خود به خود بسیار راحت تر میشود.

چند نمونه از راه های ریلکس کردن ذهن:

هر روشی که فکر میکنید برایتان مناسب تر است را انجام دهید.

۳- وارد خلسه ای ملایم شوید

ما بعنوان انسان، ظرفیت این را داریم که خیلی راحت وارد حالت های خلسه مانند شویم. مشهور ترین حالت خلسه ما زمانی رخ میدهد که داریم تلوزیون نگاه میکنیم!

حالت خلسه مانند، یک مدل از هوشیاری دگرگون یافته است که در آن مغز شما (که در حالت عادی مدام دارد فکر میکند)؛ ریلکس میباشد. برای نوشتن اتوماتیک ،وارد شدن به حالت خلسه بسیارمفید است چرا که جریان نوشتن خود به خودی اطلاعات را تسریع میبخشد.

راه های مختلف برای وارد خلسه ملایم شدن شامل: گوش کردن به موسیقی، تنفس یوگیک/ هولوتروپیکی، مانتراها، خود هیپنوتیزم و خیلی راه های دیگر  است.

۴- به اطلاعات اجازه دهید تا جاری شوند

هنگامی که احساس کردید آماده هستید، میتوانید شروع به نوشتن کنید. اگردر ابتدای نوشتن، کلمات نامفهوم و بی ربط بودند و یا نتوانستید چیزی از اطلاعات درک کنید، نگران نباشید. در واقع اگر کاملاً از آنچه مینویسید نا آگاه باشید، نشانه بسیار خوبی است!

این بدین معنی است که شما در حال نوشتن چیزی هستید که بسیار فراتر از ذهن شماست.

همچنین در این مرحله، قضاوت کردن چیزی که مینویسید و تحلیل آن کار بسیار رایجی است. این کار بسیار نرمال است. اگر دیدید که ذهنتان دارد درگیر نوشتن میشود، خیلی نرم دوباره برگردید و هر تمرینی که برای حالت خلسه مانندتان انجام میدادید را دوباره انجام دهید.

برای مثال اگر تنفس ریتمیک انجام میدادید، دوباره به همان تنفس برگردید. شاید مجبور باشید که این گام را چند بار تکرار کنید.

اگر به نوشتن عادت ندارید، پس احتمالاً برای اینکار به زمان بیشتری نیاز دارید که خوب طبیعی است. با تمرین کردن، کم کم جریان کار دستتان می آید و نوشتن خود به خودی بدون فکر کردن برایتان بسیار راحت میشود.

قبل از شروع تمرین نوشتن اتوماتیک، بهتر است به خود زمان کافی برای گرفتن اطلاعاتی که میخواهید دریافت کنید را بدهید.

یکی از چیزهایی که جلوی نوشتن اتوماتیک را میگیرد، فشار زمانی است و توقع این که این اطلاعات باید طی مدت زمان مشخصی دریافت شوند. نوشتن اتوماتیک میتواند در عرض چند دقیقه انجام گیرد و یا نیم ساعت یا بیشترطول بکشد.

پس خیلی ریلکس بنویسید، حتی لازم نیست به نوشتن خود نگاه هم کنید. بیاد داشته باشید که بعداً میتوانید هر چه نوشتید را تعبیر کنید.

۵- اطلاعات را تعبیر نمایید

در یک زمان مشخص، خودتان بطور شهودی خواهید فهمید که نوشتن اتوماتیکتان به اتمام رسیده. شاید هم ناگهان نوشتن را متوقف کنید و اطلاعات دیگری روی کاغذ نیاید.

وقتی که توقف کردید، زمان آن رسیده که چیزی که نوشتید را بررسی کنید. سعی کنید که ابتدا به جمله های مربوط و یا کلمات کلیدی نگاه کنید. گاهی اوقات ممکن است الگوهایی را نیز پیدا کنید و یا حتی در بعضی شرایط، کلماتی از زبان های دیگر!

همچنین اگر درباره آنچه نوشته شده گیج شده اید، میتوانید از آن بعنوان سوالی در تمرین های بعدی خود استفاده کنید.

از کجا بدانید که واقعاً به روح  برترتان متصل شده اید؟

بهترین راه برای دانستن اینکه حتماً دارید از زوحتان راهنمایی دریافت می کنید، احساس شما در هنگام نوشتن است.

آیا حسی از بیکرانی، نور درون و چنین ارتعاشات خوبی دارید؟ و یا احساس سنگینی و آشفتگی میکنید؟

وقتی در حالت ریلکس، با حضور تمام در لحظه و در صلح قرار دارید، پس صد در صد پیام را از روح برترتان میگیرید.

اما اگر هنگام نوشتن اتوماتیک احساس سنگینی و آشفتگی کنید، پیام ها از انرژی های روانی یا عاطفی بدن نشات میگیرند.

راه دیگربرای تشخیص اینکه آیا واقعاً با روحتان در ارتباطید این است که آنچه نوشتید را ارزیابی کنید.

 آیا کلمات قابل اطمینان، واضح و خردمندانه است؟ یا اینکه کلمات بیشتر به کلماتی که در ذخنتان تکرار میشود شباهت دارند؟ مثل نقد و سرزنش، و کلمات بی ربط و گنگ.

کلماتی که از جانب روح شما می آید، همیشه بسیار واضح و روشن خواهد بود.

در پایان امیدوارم که از این روش استفاده کرده و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: lonerwolf.com/automatic-writing/

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️

تاریخچه mahsasoni

مهسا در زمینه فلسفه و علوم معنوی و روانشناسی مطالعه دارد. او گیاهخوار بوده و معتقد است که صلح در جهان، با صلح به تمام موجودات ممکن میشود. مهسا با یوگا و مدیتیشن آشنایی دارد و یکی از مترجمین مقالات و دوبلور و ادیت کننده ی ویدئوهای راستمرد میباشد.

21 نظر در مورد “نوشتن اتوماتیک _ راهی ساده برای ارتباط گرفتن با راهنمایان روحی

 1. Pingback: هیپنوتیزم چیست – جامع ترین راهنمای هیپنوتیزم در اینترنت - راستمرد

 2. سلام خواهشمندم پاسخ سوالم رابدهید چون حتی با تمرینات آینه بینی استاد هم تو روز روشن تو آینه با سایه روشن تصویر خودم را کمی در آینه تغییر دادند ویک اتوبوس پشت سرم ظا هر کردند ودر حال مراقبه پشت سرم یا تو نور شمع یا در آینه ظاهر می شوند وشبو روز در ذهنم حرف می زنند یا در اتق خوابم را قفل می کنم صبح خودش باز شده است راهنمایی بفرمایید چگونه این ارتباط را قطع کنم چون بسته جامع حفا ظت از انرژی های منفی هم روی این ها که از قبل آمده بودند تاثیر نداشت

 3. سلام با عرض خسته نباشید سوالی که داشتم این بود که قبل از خرید فایل های صوتی از موسسه شما از موسسه ای چند کتاب خریده ودانلود کرده بودم ده روز بعد چند نفر وقتی خواب بودم به صورت کالبد اختری بالای سرم ظاهر شدند گفتند از همان موسسه آمده اند ووقتی از خود موسسه پرسیدم گفتند همکاران من بوده اند اما این را قبول نداشتند که به تکرار می آمدند چون چندین بار آدم هایی به همان رنگ آبی در اتاقم وحتی پیش پدرم ظاهرشدند وبا او حرف می زدند یک بار خواستم ببینم که چه کسی هستند حروف الفبا رانوشتم وبا یک فلش با آنها ارتباط گرفتم خودشان را به نام یکی از اعضای موسسه معرفی کرد واز من خواست وارد بدنم شود وداخل بدنم راببیند برق زیادی موقع وارد بدنم شدن به من داد بعد چند وقت به من قول داد درد دندانم را خوب کند انجام داد بعد از چند روز بوی گوشت گندیده گرفتم وبه طرز عجیبی مفاصل پاهایم را صدا میدادند بعد از آن صدای آنها را از هروسیله ای که تولید صوت کند وباقلم وکاغذ دستم را تکان می دهند ومی نویسند جایمن اگر اجازه دهم حرف می زنند پدرم هم حتی در اتاق خودش آنها را میبیند وبا او هم گاهی حرف میزنند اما می گویند از ارواح شرور هستیم ونورهای درخشان زیادی همراه حرف زدنشان می بینم ام از نظر هوشی باهوش ترشده ام وتحصیلات دانشگاهی هم دارم خواهشمندم راهنمایی بفر مایید اینها چه اتفاقاتی هستند که برایم پیش آمده است؟

 4. سلام.ممنون از مطلب خوبتون.
  من الان به طور کلی توی خلسه مهارت دارم و با ۱۰ ثانیه میتونم وارد خلسه بشم.
  درواقع این همان ضمیر ناخودآگاه است.چون توی خلسه کل ناخودآگاه ما باز می شود و تمام تجارب ما به یادمان می آید.
  پس دراقع از ناخود آگاه سوال کردیم.
  ممنون

 5. با توجه به اینکه مدت زایدی هخست با سایت شما آشنا شدم و تمرین های مختلفی رو در طول روز انجام میدم و خیلی راحت میتونم حالت های مختلف مثل خلسه و خود هیپنوتیزم وجریان دادن انرژی در خودم و آگاهی نسبت به خودم رو حس کنم در هنگام خوندن این متن هم یه حس تلفیقی داشتم از بعضی از موارد بالا و حس هایی مثل مور مور شدن و لرزش های درونی و ….
  اما سوالی که دارم اینه که چطور بفهمیم پاسخ داده شده از سمت روح بوده؟ و مربوط به فکر های روزانه ای کهدر مورد مشکل یا سوالمون میکنیم نیست یعنی وقتی من یه مشکل یا سوالی دارم در طول روز بهش و به راه حل هاش و پاسخ هاش مطمئنا فکر میکنم، پاسخ گرفته شده ممکنه یکی از همین فکرها باشه؟ یا چیزی هست که فکرش رو نمیکنیم؟
  خیلی ممنون از سایت عالی و مطالب جذابتون و جناب کاظم پور عزیز و خانم روناک گرامی

 6. وای این مطلب چقدر خوب بود. من همیشه به نوشتن عادت دارم . معم.لا دو روز یکبار با یک موزیک ملایم و آرامش احساسات خودم رو روی کاغذ پیاده میکنم. ولی خب تا الان از این زاویه که از روح برترسوال کنم و راهنمایی بگیرم نگاه نکرده بودم. حتما امتحان میکنم.سپاس

دیدگاهتان را بنویسید