معرفی فایل های خودهیپنوتیزم تجسم خلاق و سابلیمینال راستمرد

در مقاله زیر سعی کردیم تا برای شما دوستان در مورد فایل های خودهیپنوتیزم و نحوه عملکردشان توضیح دهیم. اغلب شما با فایل های مراقبه و خودهیپنوتیزم راستمرد آشنا هستید، از آنها استفاده کرده اید و با بازخوردهای مثبت تان ما را به ادامه راهمان دلگرم کرده اید.


مقاله  فایل های صوتی خودهپینوتیزم چیستند و به درد چه اشخاصی می خورند؟  را حتما بخوانید.


امروزه تاثیر موسیقی و اصوات بر جسم و روان انسان بر کسی پوشیده نیست. همچنین تکرار عبارات تاکیدی و تلقینات مثبت که از دیرباز توسط روانشناسان مورد استفاده بوده و اثرات آنها بر ذهن ناخودآگاه انسان در علم و به تجربه ثابت شده است.

هیپنوتیزمذهن ما تلقین پذیر است و از بدو کودکی توسط باورها و افکار خانواده، اطرافیان و جامعه طرح ریزی شده و شکل می گیرد. حال، بسته به اینکه چه اتفاقات و تجربیاتی را در گذشته از سر گذرانده ایم، باورهای محدود کننده و موانعی درون ناخودآگاه ما ریشه می دواند که می توانند زندگی ما را در تمامی سطوح تحت تاثیر خود قرار دهند.

بیداری کندالینی

راستمرد با توجه به این حقایق و با کمک ابزارها و روش های نوین، اقدام به تهیه دو نوع فایل خودهیپنوتیزم کرده است:

۱. فایل های خودهیپنوتیزم تجسم خلاق (تلقینات آشکار)                

۲. فایل های خودهیپنوتیزم سابلیمینال (تلقینات پنهان)

در زیر سعی کرده ایم به اختصار هر دوی اینها را شرح دهیم، لطفا برای آشنایی با هر دو فایل و انتخاب فایل خودهیپنوتیزم مناسب خود به خواندن ادامه دهید :

۱.فایل های خودهیپنوتیزم تجسم خلاق : در این فایل ها creative-hypnoشما در ارتباط با ناخودآگاه نقش فعالی دارید، همه تلقین ها را می شنوید و اغلب نیاز است از قوه تجسم و تخیل خود نیز بهره ببرید. در این نوع از فایل های خودهیپنوتیزم تصویرسازی حرف اول را می زند. نقطه قوت این فایل ها ارتباط مستقیم با ناخودآگاه و شنیدن نظرات آن و همچنین داشتن نقش فعال در کار خودهیپنوتیزم می باشد.

۲. فایل های خودهیپنوتیزم سابلیمینال : تلقینات مثبت و عبارات تاکیدی در این نوع فایل ها و امواج مغزی هماهنگ کننده ای که می شنوید پنهان هستند و فقط ناخودآگاه شما قادر به شنیدن آنهاست به همین خاطر به آنها سابلیمینال یا زیر آستانه آگاهی می گویند.

subliminal  از این روش خودهیپنوتیزم برای دور زدن مقاومت ذهن خودآگاه استفاده می شود و امروزه توسط شرکت های عظیم تبلیغاتی و دولت ها بسیار مورد استفاده است و علم و تکنولوژی آن به سادگی در دسترس عموم قرار نمی گیرد. نقطه قوت این فایل ها این است که شما نیازی به فعالیت ندارید و تلقینات خود به خود وارد ضمیر ناخودآگاه شما می شوند، همچنین به خاطر اینکه ذهن خودآگاه شما تلقین ها را نمی شوند خبری از مقاومت های احتمالی هست نیست.

هماهنگ سازی امواج مغزی چیست؟

هماهنگ سازی امواج مغزی کمک می کند تا ارتعاشات امواج مغزی شما با ارتعاش صوتی که می شنوید هماهنگ شده و به سرعت و به گونه ای عالی به وضعیت مغزی دلخواه برسید. برای این هماهنگ سازی از اصوات تک ضربه ای (ایزوکرونیک) یا نواهیا دوگوشی (باینورال) استفاده می شود که می توانند در پس زمینه هر موزیکی قرار گیرند یا به تنهایی شنیده شوند.


مقاله مرتبط: امواج مغزی چیست؟ اسرار ذهن خود را بشناسید!


آیا واقعا امواج مغزی با کمک صوت قابل تغییرند؟

امواج مغزی، فعالیت الکتریکی نورون های مغز در ارتباط با یکدیگر می باشند. این امواج با کمک تجهیزات پزشکی نظیر دستگاه EEG اندازه گیری می شوند. با تحقیقات عصب شناسان و متخصصان مغز ثابت شده که این امواج تحت تاثیر عوامل بیرونی از جمله صوت هایی با ارتعاشات خاص الگوی خود را تغییر می دهند و با صوت شنیده شده هماهنگ و همگام می شوند. در زیر می توانید عکس هایی را مشاهده کنید که امواج مغزی پیش و پس از وارد کردن فایل های صوتی هماهنگ ساز امواج مغزی را نشان می دهد:

eeg1

واکنش مغز به فایل صوتی در نوار مغزی

واکنش مغز به امواج صوتی 10 هرتز در دستگاه EEG به صورت سه بعدی

واکنش مغز به امواج صوتی ۱۰ هرتز در دستگاه EEG به صورت سه بعدی

 

امواج مغزی به ۴ دسته اصلی تقسیم می شوند: دلتا، تتا، آلفا و بتا

محدوده فرکانس نام وضعیت مرتبط
۱۳ to 40 Hz امواج بتا زمان هشیاری و بیداری فرد یعنی زمان فعالیت، اضطراب، هیجان یا تمرکز
۷ to 13 Hz امواج آلفا زمان ریلکس بودن ذهن و بدن مانند زمان مراقبه و هیپنوتیزم
۴ to 7 Hz امواج تتا زمان خلسه عمیق، خواب معمول و رویابینی
< 4 Hz امواج دلتا زمان خواب عمیق و بدون رویا

امواج گاما نیز وجود دارند که به فعالیت های ذهنی و شناختی مربوط می شوند و ارتعاشات بالای ۳۰ هرتز تا ۱۰۰ هرتز را شامل می شوند.

امواج ایزوکرونیک و باینورال چیستند؟

امواج ایزوکرونیک یا تک ضربه ای، امواجی هستند که با تکرار تک موج مشخصی در فواصل زمانی معین، موثرترین روش موج-محور برای تاثیر روی ذهن و مغز هستند که واکنش های قدرتمندی در قشر مغز ایجاد می کنند.

نمونه ایزوکرونیک

امواج باینورال یا ضربه های دوگوشی، امواجی متشکل از دو موج متفاوت هستند که به دو گوش وارد می شوند و از برهم کنش آنها در مغز، تاثیر دلخواه حاصل می شود و حتما باید با هدفون گوش داده شوند.

نمونه باینورال (حتما با هدفون گوش دهید)


سوال و جواب راستمردی: نحوه استفاده از فایل های خودهیپنوتیزم سابلیمینال


فایل های سابلیمینال برای چه افرادی مناسب است؟

طبق تجربه و مطالعات انجام شده، این فایل های خودهیپنوتیزم برای تمامی افراد مناسب هستند بجز موارد زیر:

– افراد مستعد به تشنج

– افراد زیر ۱۸ سال

– زنان باردار

– افرادی که تحت تاثیر الکل یا مواد مخدر هستند

موارد احتیاط

* قبل و هنگام رانندگی و فعالیت با ماشین های سنگین و پرخطر به این فایلها گوش داده نشود.

اگر اضطراب در شما افزایش یافته یا دچار تشنج، بی ثباتی ممتد، حالت تهوع، سردرد، سرگیجه یا افزایش ضربان قلب شدید، فورا استفاده از آنها را قطع کنید و با مشاور خود صحبت کنید

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

Related Post

تاریخچه بهنام کاظم پور

بهنام کاظم پور بخش اعظم عمر خود را صرف مطالعه، تحقیق و تمرین مباحث خودشناسی از جمله کندالینی یوگا، کرده و حتی در این راه سفرهای مختلفی داشته است. او مهمترین هدف انسان بروی زمین را خودشناسی می داند و بیش از یک دهه است که می کوشد دانش خود را طریق وبلاگها، وبسایت ها یا جلسات حضوری با مخاطبان پارسی زبان به اشتراک گذارد. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی است و پایان نامه خود را در زمینه روانکاوی عمقی یونگ به پایان رسانده و معتقد است نظریات کارل گوستاو یونگ خصوصا ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها به او در شناخت خود و کمک به مراجعانش بسیار راهگشا بوده اند. از اینجا می توانید برای صحبت با او وقت مشاوره بگیرید.

24 نظر در مورد “معرفی فایل های خودهیپنوتیزم تجسم خلاق و سابلیمینال راستمرد

  1. آیا برای جلوگیری از خواب هم امواجی وجود داره؟ مثلا هنگام رانندگی یا شب امتحان که مانع خواب بشه و سطح هوشیاری را بالا ببره؟
    برای ایجاد انگیزه خواندن زبان هم فایلی وجود داره؟
    با تشکر از زحماتتان

  2. امواج ایزوکرونیک یا تک ضربه ای و همینطور امواج باینورال یا ضربه های دوگوشی چه تاثیری در کارکرد مغز دارد و سوال دیگه اینکه چه تفاوتی در کدام کارکرد کسی که گوش میدهد اعمال میشود و این تغییر قابل مشاهده و اندازه گیری است
    سپاس
    چیت ساز

دیدگاهتان را بنویسید