قدرت افکار و کلام _ آزمایش بر روی مولکول های آب، سیب و برنج

 

حتماً قبلاً هم شنیده‌اید که می‌گویند: افکار و کلام ما انسان‌ها دارای قدرت بسیاری هستند. شاید این جمله هم به گوشتان خورده باشد که می‌گوید قدرت افکار، واقعیت ما را ایجاد می‌کنند“. اما، شنیدن این  حرف یک‌چیز است و عمل کردن به آن یک‌چیز دیگر و کاملاً متفاوت با تئوری است.

پس اگر افکار ما قدرت این را دارند که واقعیت ما را ایجاد کنند و کلام ما هم بر این واقعیت تاثیرگذارد، چگونه این اتفاق رخ می دهد؟

آزمایش بر روی آبmasaru emoto water

بیداری کندالینی

من برای بار اول در هنگام تماشای یک مستند، با چنین چیزی مواجه شدم، نام این مستند “ما چه می دانیم؟” بود،. این مستند نشان می داد که ماده، آن گونه که فکر می کنیم جامد و غیرقابل تغییر نیست و ادراک ما از آن توانایی تغییر دادنش را در بر دارد. آزمایش و کتاب “ماسارو ایموتو” با نام “زندگی اسرارآمیز آب” نشان داد که چگونه قدرت افکار ما قادر است با قدرت بسیار بر محیط اطراف تاثیر بگذارد. این آزمایش به طور کلی شامل متمرکز کردن مقاصد مختلف بر روی ظروف متفاوت حاوی آب، بود. برای مثال بر روی قوطی آب جملات گوناگونی مانند “از تو متشکرم”، “عشق” و “حالم ازت به هم می خوره” نوشته شده بود و واکنش آب داخل بطری نسبت به این مفاهیم بررسی می شد. سپس مولکول های آب هر بطری زیر میکروسکوپ مشاهده می شد. مولکول هایی که تحت تاثیر مقاصد دوست داشتنی و مثبت قرار گرفته بودند، ظاهری زیبا و هندسی شبیه دانه های برف پیدا کرده بودند. مولکول های دیگری که با افکار و نگرش منفی برچسب خورده بودند، ظاهری هرج و مرج مانند و غیرهماهنگ پیدا کرده بودند. در تصویر بالا این نمونه ها را مشاهده می کنید. این آزمایش  نشان داد که اگر قدرت افکار و خواسته هایمان می توانند چنین کاری را با مولکول آب انجام دهند، با بدن خودمان چه می کنند؟

آزمایش بر روی سیبUntitled-13

تصویری که مشاهده می کنید نمونه ای مشابه از همین آزمایش است که روی دو تکه سیب انجام شده است. زمان بندی این آزمایش هم مشابه با زمان بندی آزمایش با مولکول های آب است. تنها تفاوت در این است که یکی از تکه های سیب تحت تاثیرمفاهیمی نظیر هنر، عشق، مراقبه، قدردانی از دیگران و دیگری تحت تاثیر مفاهیمی مانند نفرت، قضاوت، سرزنش، موسیقی متال، اخبار بد و در آخر، ترس قرار گرفته است. لازم به ذکر است که بگویم این آزمایش توسط یک فرد کنجکاو انجام شده و هر کسی می تواند این کار را در خانه ی خود انجام دهد تا با چشمان خودش واقعی بودن این آزمایش و قدرت افکار را درک کند.

حال این آزمایش چه چیزی را به ما می آموزد؟

سخنی که از دهان ما خارج می شود، فکری که در سر ما می گذرد، عملی که از ما سر می زند همگی نه تنها بر هستی ما تاثیرگذار هستند، بلکه دارای تاثیر زیادی بر جسم و زندگی ما نیز می باشند. چگونه با خودتان صحبت می کنید؟ به چه چیزهایی فکر می کنید؟  آیا در زندگیتان از خود قدردانی می کنید؟ یا اینکه مدام در حال بازی کردن نقش یک قربانی هستید؟ به خودتان ناسزا می گویید؟ فکر می کنید که هرگز توی زندگی، موفقیتی بدست نمی آورید؟ قدرت افکار قادرند تا تغییرات زیادی را در شما به وجود بیاورند و همان طور که در آزمایش بالا دیدیم، چیزی بیشتر از افکار شما در این جا وجود دارد که نقش ایفا می کند. ما می توانیم مشاهده کنیم که چگونه انجام فعالیت هایی مانند مدیتیشن، رقص و گفته های خلاقانه موجب شدند تا سیب سالم باقی بماند و برعکس فعالیت هایی مانند تماشای اخبار و مسخر ترس گردیدن، به عنوان عوامل موثری در فساد سیب تلقی شدند. پس بیایید تا با هم نتیجه گیری کنیم که اگر قدرت افکار و اعمالمان قادرند تا چنین بلایی را بر سر یک سیب بیاورند، با بدن ما چه می کنند؟

قدرت عبادت

شما را نمی دانم، اما این آزمایش به من نشان داد که برکت دادن به غذا و انجام شکرگزاری و قدردانی قبل از مصرف آن، چقدر می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد. امروزه بخش عمده ای از جمعیت جهان به مصرف وعده های غذایی تشکیل شده از گوشت حیواناتی می پردازد که برای مدتی ثابت در وضعیتی از ترس، آزار و اذیت، ترزیق مقدار عظیمی هورمون و آنتی بیوتیک می گیرند. انرژی ایجاد شده حاصل از چنین فعالیت هایی در گوشت حیوان ذخیره شده و ما هم  این گوشت را مصرف می کنیم. حتی ممکن است وعده غذایی کسانی که دارای رژیم گیاهخواری هستند، از مسافت دور به دست آن ها رسیده باشد یا این که این مواد غذایی مورد پرتوافکنی قرار گرفته باشند. پس نتیجه می گیریم که عشق زیادی به آن ها عرضه نشده است. شاید به همین دلیل است که وعده های غذایی پخت شده در منزل دارای طعم بسیار خوبی هستند زیرا عواملی مانند عشق، مراقبت و توجه در پختشان دخیل می باشد. اگر ما، به مصرف چیزی که می دانیم برایمان مضر و بد است، ادامه دهیم و خودمان را برای این کار قضاوت کنیم، به نظرتان این کار ما می تواند دارای تاثیر مثبت و یا منفی باشد؟ شاید برای بعضی عرضه ی عشق و قدردانی به وعده غذایی، بسیار زمان بر و خسته کننده باشد. انتخاب با خودتان است!

همه چیز به ادراک شما بستگی دارد

من به تازگی متوجه این مفهوم شده ام زیرا این مفهوم به تازگی شروع به حضور در زندگی من کرده است. ما قادر خواهیم بود انتخاب کنیم که روزی را در پیش داریم چگونه به نظرمان بیاید و قادریم روزمان را برای خودمان بسازیم. به جای ترس از کارهای که در روز آتی در پیش دارید، می توانید این فکر را در سر بپرورانید که “من، از فرصت هایی که امروز برای رشدم پیش می آیند، شگفت زده می شوم”. به جای انتظار کشیدن برای بدترین چیزها و داستان سرایی در مورد اینکه همسرتان به شما هیچ توجهی نمی کند، می توانید به فکر این باشید که “امروز همانگونه که باید باشد، است و من به همسرم زمان می دهم تا خودش را به من نشان دهد”. این نوعی کسب فضیلت برای قدردانی از باران است زیرا بدون آن ما علف سبز، درخت و گلی خوشبو نخواهیم داشت.  شما هر روز قادر خواهید بود تا تصمیم بگیرید که برای روز آتی چه انتخاب هایی را انجام دهید، خوب یا بد آن دیگر با خودتان است.

و در پایان باید بگویم که این تنها خودتان هستید که می توانید دیدگاهتان را نسبت به دنیا تغییر داده و در این مسیر انتخاب هایتان را انجام دهید.

ویدئوی تاثیر کلام بروی برنج را از اینجا ببینید

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک بالای مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

Related Post

تاریخچه jafar-khayam

جعفر، محقق و مترجم در زمینه ی علوم فراروانشناسی بوده و علاقه دارد تا تجربیات و دستاوردهایش را در اختیار هم نوعان دیگر خود قرار دهد. او در زمینه ترجمه کتاب و مقالات تبحر زیادی دارد.

16 نظر در مورد “قدرت افکار و کلام _ آزمایش بر روی مولکول های آب، سیب و برنج

  1. واقعا جالب بود من این مطلبو بارها و بارها شنیده بودم و مکان های دیگه به دوستام میگفتم ..
    یکی از دوستام شخصی به شدت استرسی و پر از تنش بود از وقتی که با این قانون آشنا شد در واقع من با شخصیتی جدید از دوستم آشنا شدم…
    ذهن همه چیز است هر آنچه را باور کنیم همان میشویم…

  2. من این کارو انجام دادم و نتیجه گرفتم .یه مدت به شدت افسردکی داشتم و همیشه ناراحت بودم در نتیجه همیشه اتفاقای بد برام پیش میومد .تا با این قانون اشنا شدم .جالب بود الکی خودمو مجبور به خندیدن وشادی میکردم و بعد چن روز دیگه خبری از افسردگی تو من نبود

دیدگاهتان را بنویسید