podcast
telegram

شما نیز به گردهمایی هیجان انگیز رنگین کمانی امسال دعوت شده اید!

در پیشگویی های قدیمی سرخپوستان کری (cree) از زمانی که طبیعت و به طبع آن انسان ها روبه زوال می روند سخن گفته شده است:

“روزگاری خواهد آمد که زمین ویران و هوا آلوده خواهد بود، جنگلها نابود و پرندگان از آسمان سقوط خواهند کرد، آب ها سیاه می شوند و ماهی ها مسموم و دیگر درختی نخواهد بود و انسان آنطور که ما می شناسیم حیاتش پایان خواهد یافت. “

اما همچنان امید هست آن طور که لی براون از قبیله سالیش (salish) می گوید:

“هنگامی که زمین ویران شده و حیوانات در حال مرگند، قبیله جدیدی از انسان ها بروی زمین خواهد آمد که از رنگها، نژادها و فرهنگ های گوناگونی هستند. و اعمال آنها زمین را دوباره سبر خواهد ساخت. این اشخاص به این نام جنگجوی رنگین کمانی خوانده می شوند.”

افزایش سطح انرژی

 به همین خاطر به این افراد رنگین کمانی می گویند. زیرا از رنگ ها و نژادهای مختلف اند اما در روح انسانی و به عبارتی عضو یک خانواده اند.

هر ساله، انسان های بسیاری از شمن ها گرفته تا روشن بینان، هیپی ها، ماجرا جویان و هنرمندان و طبیعت دوستان در یک ماه از سال تحت عنوان گردهمایی رنگین کمان دور هم جمع می شوند؛ آواز می خوانند، مراسم اجرا می کنند، همدیگر را در آغوش می کشند و سعی می کنند در هماهنگی کامل با طبیعت به سر برند و عشقشان را با هم قسمت کنند.rainbow-family

عشق، انرژی و همبستگی که در این گردهمایی ها بین انسان ها رد و بدل می شود بی نظیر است. انگار که زلال ترین آدمها به این گردهمایی فراخوانده می شوند.

rainbow2

همه هر چه که دارند را با خواهران و برادرانشان به اشتراک می گذارند و عاشقانه در تمام کارهای مورد نیاز گروه شرکت می جویند. آتشی در حلقه مرکزی همواره در حال سوختن است که نماد روح آتشین گروه است. شعرهای ویژه ای که قبل از مراسم صبحگاهی، غذا خوردن و مراسم شبانه خواننده می شوند، مفاهیم بسیار زیبایی دارند و همچنین همبستگی ما انسان ها با هم و با طبیعت را یاد آور می شوند. 

Happy-Hippies-Embracing-Rainbow-Gathering-Washington-2011

دراین میان، گردهمایی رنگین کمان ترکیه یکی از بهترین و در دسترس ترین گردهمایی ها برای ایرانی هاست. معمولاً عده ی کثیری از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی در آن شرکت می کنند. از آنجایی که محل برگزاری گردهمایی ها در مکان هایی بکرو در دل جنگل است، این فرصت تجربه نابی است که از سویی بودن در دل طبیعت را تجربه کنید و از سوی دیگر با انسان های متفاوت از کشورهای مختلف ملاقات کنید و در کنار آن زندگی شمن وار را هم  تجربه کنید.

hug

در زیر سعی شده است که به معرفی گردهمایی امسال (سال ۱۳۹۵) و شرایط و حضور در گردهمایی پرداخته شود.

گردهمایی رنگین کمانی ترکیه سال ۹۵ – Rainbow gathering 2016 turkey

مکان: تراکیا trakya واقع در غرب ترکیه نزدیکی مرز بلغارستان

زمان: ۱۰ ژوِئن تا ۱۰ جولای (حدودا ۱۲ خرداد تا ۱۲ تیر)

معمولاً گردهمایی ها با شروع ماه نو آغاز و با پایان ماه قمری اتمام می یابد.

قوانین:

laws

همان طور که در عکس هم می بینید استفاده از مواد شوینده و الکترونیکی و همچنین آسیب زدن به درختان زنده قدغن است. 

سوالات متداول:

چه کسانی می توانند در این گردهمایی شرکت کنند؟

شرکت برای عموم آزاد است.

آیا باید تمام یک ماه را حضور داشت؟

خیر، شما می توانید هر زمانی که می خواهید وارد گردهمایی شوید یا از آن خارج شوید.

آیا شرکت در گردهمایی هزینه ای دارد؟

خیر، اما بهتر است مقداری پول برای کمک به magic hat که هروز پس از صرف نهار گردانده می شود به همراه داشته باشید.

اصلی ترین هزینه شما هزینه بلیط از ایران به ترکیه می باشد. اتوبوس از تهران به استانبول ۱۳۰ الی ۲۰۰ هزار تومن هزینه دارد، همچنین هواپیما رفت و برگشت بین ۷۰۰ تا ۱ میلیون تومان (بسته به زمان و هواپیمایی). همچین متوسط هزینه برای رسیدن از استانبول به تراکیا ۵۰ لیر می باشد. 

چه وسائلی لازم است؟

همه وسائلی که برای کمپ طولانی مدت در طبیعت لازم است. وسایل شخصی، ظرف و ظروف، چادر و کیسه خواب، لباس های گرم و خنک هر دو، فندک و چراغ قوه و…

بهترین راه برای رسیدن به تراکیا کدام است؟

در صورتی که واقعاً قصد شرکت داشته باشید می توانید با مدیریت سایت از طریق تماس با ما یا تلگرام برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. اما به طور خلاصه از استانبول می توان به تراکیا سفر کرد. عده زیادی از طریق hitch hiking یا همان سفر مجانی از طریق ماشین های گذری خود را به محل برگزاری گردهمایی می رسانند. ما فعلاً از مکان دقیق اطلاعی نداریم. اما نیازی هم به دانستن مکان دقیق نیست زیرا کسانی که اول از همه به آنجا می رسند، معمولاً با نشانه هایی مثل آویزان کردن پارچه های رنگی مکان را علامت گذاری می کنند. می توانید از افراد محلی هم کمک بگیرید یا اگر خوش شانس باشید هم سفرانی که مکان دقیق را می دانند بیابید.

هشدارها:

هر چند من تضمین می کنم که حضور در این گردهمایی به یکی از ناب ترین تجارب زندگی تان بدل خواهد شد. اما قبل از هر اقدامی باید به نکاتی توجه کنید تا دچار مشکل نشوید. اول از همه، در این گردهمایی آزادی کامل وجود دارد پس ممکن است اشخاصی را مشاهده کنید که کاملاً برهنه هستند. دوم اینکه هر چند مواد مخدر قدغن است اما احتمالاً چند نوع از آن، از جمله ماریجوانا را زیاد مشاهده خواهید کرد. به همین خاطر اگر افراد زیر سن قانونی با شما همراهند بهتر است از قبل آنها را توجیه کنید. سوم، در هر جمعی افرادی که ساز ناکوک می زنند وجود دارند. در صورتی که با کسی به مشکل برخوردید به اشخاص باتجربه تری که در جمع حضور دارند رجوع کنید و از هرگونه درگیری لفظی یا فیزیکی مستقیم با شخص خاطی پرهیز کنید. گردهمایی رنگین کمانی شورای نظارتی ای دارد که می تواند با داوری مشکل شما را برطرف کند. نکته آخر اینکه هر چند هیچ کس از شما نه کاری خواهد خواست و نه پولی اما بهتر است یا در فعالیت های جمعی مثل جمع آوری هیزم و آشپزی کمک کنید یا هرروز مقداری کمی کمک مالی کنید (حتا در حد ۱ لیر) تا بتوانید از جو زیبای گردهمایی نهایت استفاده را ببرید.

جنگجوی رنگین کمانی

 

امیدوارم این مقاله کوتاه شما را با گردهمایی رنگین کمانی آشنا کرده باشد و جرقه ای برای حضور در آن را درون شما روشن کرده باشد. 

پس به امید ملاقات شما در تراکیا!

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️

تاریخچه بهنام کاظم پور

بهنام کاظم پور بخش اعظم عمر خود را صرف مطالعه، تحقیق و تمرین مباحث خودشناسی کرده و حتی در این راه سفرهای مختلفی داشته است. او مهمترین هدف انسان بروی زمین را خودشناسی می داند و بیش از یک دهه است که می کوشد دانش خود را طریق وبلاگها، وبسایت ها یا جلسات حضوری با مخاطبان پارسی زبان به اشتراک گذارد. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی است و پایان نامه خود را در زمینه روانکاوی عمقی یونگ به پایان رسانده و معتقد است نظریات کارل گوستاو یونگ خصوصا ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها به او در شناخت خود و کمک به مراجعانش بسیار راهگشا بوده اند.

19 نظر در مورد “شما نیز به گردهمایی هیجان انگیز رنگین کمانی امسال دعوت شده اید!

  1. در وبسایت http://sizdahom.com/ به نویسندگی آقای ارشاد نیک خواه که کوله گرد و سَفَربلاگِر هستند و همچنین در اینستاگرامشون به آدرس https://www.instagram.com/sizdahom/ میتونیم اطلاعات جالبی درباره این موضوع ببینیم.ایشون امسال تابستون در این گردهمایی شرکت داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید