رژیم معنوی چیست؟ آیا گیاهخواری بهترین رژیم است؟

آیا تاکنون عبارت رژیم معنوی به گوش تان خورده است؟

اگر یکی از کسانی هستید که به رژیم غذایی خود اهمیت می دهند، توصیه می کنم این مقاله را مطالعه کنید.

آیا برای بالا بردن توانایی های روحی و روانی باید رژیم غذایی خاصی داشته باشیم؟ پژوهش های انجام شده نشان می دهد که پاسخ مثبت است.

اگر عبارت رژیم معنوی یا همان “Psychic Diet” را در اینترنت جستجو کنیم با حجم عظیمی از مقاله هایی مواجه خواهیم شد که به جای پرداختن به اصل مطلب، به حاشیه پردازی مشغول شده و تنها در مواردی مانند چاکراها لب به سخن گشوده اند.


هم اکنون بخوانید: “ارتباط میان غذا و چاکراها _ رژیم غذایی مناسب هر چاکرا


من که خودم با خواندن چنین مقالاتی دچار سردرگمی می شوم. بگذارید مطلب را ساده تر کنم و یک راست به اصل کار بپردازم.

“صرفا برای اینکه توانایی های روحی و روانی کسب کنید، به کاری دست نزنید که باعث شود احساس بدتری داشته باشید”.


رژیم معنوی چیست؟

یک رژیم معنوی، برنامه ی غذایی است که شامل مواد خوراکی دارای ارتعاش بالا، مواد مغذی، غذاهای زنده مانند سبزیجات و میوه هاست. رژیم معنوی یک رژیم شخصی است که برای هر کس متفاوت است. چنین رژیمی قادر است توانایی های روحی و روانی را بهبود می بخشد.

اگرچه رژیم معنوی لزوما ربطی به گیاهخواری ندارد اما رژیمی که اکثرمردم بعنوان رژیم معنوی می شناسند، شامل گیاهخواری یا خام گیاهخواری است. این رژیم به اینصورت است:

*باید گوشت کم تری مصرف کنید.
*از تمام محصولات حیوانی، از جمله لبنیات و تخم مرغ پرهیز کنید.
*مصرف سبزیجات و میوه ی خود را افزایش دهید.
*اگر بتوانید این مواد را به صورت خام یا نیم پز مصرف کنید، خیلی بهتر خواهد بود.
*مواد غذایی فرآوری شده ی کم تری مصرف کنید.
*از مصرف غذایی هایی که فقط شکم پرکن هستند به شدت بپرهیزید.
*الکل مصرف نکنید.
*آب زیادی در طول ۲۴ ساعت روز بنوشید.


خیلی از مردم این سوال را می پرسند که آیا واقعا باید مصرف گوشت را به کل بی خیال شویم؟

همانطور که گفتیم بیشتر مردم بر این باورند که یک رژیم معنوی باید عاری از گوشت باشد. زیرا بدین گونه، حواس ما تقویت می شود. اما استدلال من این است که تبدیل شدن به یک گیاهخوار یک گزینه ی کاملا شخصی است و باید خودتان انتخاب کنید که آیا می خواهید چنین کاری را انجام دهید یا خیر. در ادامه بهتر به چرایی این موضوع می پردازیم:


مقاله مرتبط: “چطور غذا، سوخت بدنتان را آگاهانه انتخاب کنید


چه دلایلی برای پرهیز از مصرف گوشت وجود دارد؟

بعضی بر این باورند که احساسات و عواطف حیوانات هنگامی که گوشت شان توسط انسان مصرف می شود، به وسیله ی همان گوشت به انسان منتقل خواهد شد. برای مثال کسانی که حساس به انرژی هستند و دارای قدرت درک انرژی ها هستند ممکن است پس از مصرف گوشت، احساس بدی داشته باشند.

گوشت، انرژی زیادی را برای هضم شدن طلب می کند. هنگامی که آن را مصرف کردید، هضم گوشت به الویت بدن و عامل تمرکز آن تبدیل می شود. باید به شما توصیه کنم که قبل از انجام مطالعه از مصرف وعده ی غذایی سنگین حاوی گوشت بپرهیزید. اما باز هم این انتخاب خودتان است که گوشت را کنار بگذارید یا نه.

تذکر:اگر تصمیم گرفتید که فرآورده های حیوانی را از رژیم غذایی تان حذف کنید، اطمینان حاصل کنید که تعادل را رعایت خواهید کرد تا میزان کافی پروتئین و چربی به بدن شما برسد.


چه دلایلی برای مصرف گوشت وجود دارد؟

من برای مدتی گیاهخوار بودم. البته باید بگم که این انتخاب خودم بوده و گیاهخوار بودن من ربطی به استعدادهایی که به من بخشیده شده است ندارد. برای بعضی از انسان ها حس بدی خواهد بود که بخواهند فرآورده های حیوانی را از رژیم غذایی شان حذف کنند. یکی از شاگردان من پس از این که گوشت را از رژیم غذایی اش حذف کرد مداوم احساس بی انرژی بودن و محرومیت داشت. شاید به این خاطر بوده که با حذف گوشت تعادل را رعایت نکرده و به مصرف کافی پروتئین و چربی نپرداخته است. شاید هم به این دلیل باشد:

تحقیقات خاصی در این باره صورت گرفته و نتیجه ی این تحقیقات بیان کرده که هر نوع گروه خونی دارای رژیم مخصوص به خود است. گروه خونی A ممکن است در حذف محصولات حیوانی احساس خوبی داشته باشند ولی گروه خونی B ممکن است حس بدی در این باره پیدا کنند.


مقاله مرتبط: “خوردن آگاهانه یا مراقبه غذا چیست؟


تذکر: اگر می خواهید به خوردن گوشت ادامه دهید، بهتر است از گوشت های ارگانیک مصرف کنید.

من فکر نمی کنم کسی با خوردن یک همبرگر توانایی های روانی خودش را از دست بدهد. خواهش می کنم از گوش دادن به صحبت کسانی که می گویند برای بیداری سازی نیروهای نهفته در وجودت این کار را بکن و آن کار را نکن، پرهیز کنید. خود من سالهاست که یک رژیم گیاهی سخت داشتم اما در حال حاضر، گوشت ارگانیک و لبنیات می خورم. در هر صورت، توانایی های من تغییر نمی کنند.

شما باید در این زمینه وقت گذاشته و خودتان تجربه کسب کنید. ببینید که واکنش بدن شما نسبت به مصرف مواد غذایی چیست. بعضی حس می کنند که باید گوشت قرمز را از رژیم غذایی حذف کنند ولی به مصرف ماهی و مرغ ادامه دهند و در این رابطه هم احساس خوبی دارند ولی بعضی دیگر به کلی هرچه با حیوانات در ارتباط باشد را کنار می گذارند.

من هرگز به کسی نمی گویم این کار را بکن و آن کار را نکن. همه چیز به خودتان بستگی دارد. همه ی این ها در واکنش با بدن خودتان است. برای مثال من هیچ وقت به بقیه نمی گویم الکل مصرف نکنید. اما می گویم هیچ وقت قبل از اینکه بخواهید مطالعه کنید، الکل مصرف نکنید.


مقاله مرتبط: “سم زدایی و روزه پاکسازی _ ۱۰ راه برای تصفیه کردن بدن از سموم


نوشیدنی ها

هنگام پیروی از یک رژیم معنوی باید مطمئن باشید که آب کافی به بدنتان خواهد رسید. آب همیشه بهترین گزینه است.  اما بعضی ترجیح می دهند که نوشیدنی های بدون کافئین مانند انواع جوشانده ها را هم مصرف کنند.


اینجا را هم بخوانید: “روزه داری متناوب چگونه می تواند وضعیت سلامتی شما را دگرگون کند؟


غذاهای فرآوری شده و فشرده

من فکر می کنم که باید در مورد این یک گزینه کمی سخت گیری به خرج داد. عمدتا چنین غذاهایی هیچ گونه مواد مغذی برای بدن ما در بر ندارند و اصلا مفید نیستند. یک رژیم معنوی باید از این غذاها مبرا باشد و یا فقط در موارد استثا چنین غذاهایی را در بر گیرد. منظور من غذاهای فست فودی، سوسیس و کالباس ها و غذاهای منجمد شده ی موجود در سوپر مارکت ها هستند. این قبیل خوراکی ها بشدت مضر هستند و نه تنها سلامت فیزیکی شما را در طولانی مدت به خطر می اندازند، بلکه در ارتعاش انرژی شما نیز اثر منفی خواهند گذاشت.


هم اکنون نگاه کنید به: “پاکسازی ۴۰ روزه آب – به همراه نشانه های پاکسازی ودستورالعمل کاربردی(+کتاب پیشنهادی)


یادتان باشد؛ یک رژیم معنوی رژیمی است که باعث شود احساس خوبی در ارتباط با آن داشته باشید. تقلید کورکورانه نمی تواند راه درست را به شما نشان دهد.


بسته جامع کاهش وزن و اصلاح الگوی غذایی را هم اکنون از راستمرد دریافت کنید:


منبع: https://www.psychic-readings-guide.com/psychic-diet/

نوشته‌های مشابه

12 دیدگاه

  1. واقعا به این مقاله احتیاج داشتم. چند ماه میشد که داشتم در این مورد فکر میکردم که چطور میتونم گیاه خوار باشم ولی واقعا به خاطر ضعف بدنی برام سخت بود . البته گوشت قرمز رو مدت هاست به دلیل احساس بدی که به این قضیه داشتم کنار گذاشتم ولی گوشت ماهی و مرغ رو تا حدودی هنوز نتونستم کنار بزارم و به نظر خودم احساس و راهنمای درون آدمی حتی برای خوردن راهنمای خوبیه.

دیدگاهتان را بنویسید