روشن شنوایی

راهنمای کامل توانایی روشن شنوایی و نشانه های آن

روشن شنوایی چیست و چگونه می توان این قدرت روحی را تقویت کرد؟

روشن شنواییآیا تابحال برای شما پیش آمده که صدای گفتگو بشنوید اما کسی اطراف شما نباشد؟ آیا صداهایی را شنیده اید که دیگران قادر به شنیدن آن نبوده اند؟ آیا شما کنجکاوی زیادی برای کشف حقیقت زندگی دارید؟ ممکن است از خود پرسیده باشید که آیا شما یک فرد روشن شنوا هستید یا خیر. اگر اینطور است می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی درباره روشن شنوایی و راه های تقویت آن بدست آورید.


در این مقاله ماهیت روشن شنوایی، نشانه های آن و روش های تقویت و بهره مندی از این قدرت روحی ارزشمند پرداخته می شود. حتی اگر شما مطمئن هستید که این هدیه الهی از بدو تولد با شما نبوده، می توانید احتمال دهید که آن را کسب کرده اید. زیرا روشن شنوایی یکی از قدرت های روحی است که به راحتی قابل تمرین شدن و تقویت شدن است.

روشن شنوایی چیست؟

روشن شنوایی یک قدرت درونی و روحی است که شما را قادر می سازد معانی یا اصوات فراتر از بازه معمول شنوایی تان را دریافت کنید. به زبان ساده تر با داشتن این توانایی شما راهنمایی های درونی و روحی خود را شفاف تر دریافت خواهید کردروشن شنوایی زیرا این نوع از شنوایی توسط بعد روحی به وقوع می پیوندد. در این میان حتی ممکن است صدا ها و نشانه هایی از دیگر راهنمایان معنوی یا فرشتگان و ساکنین عوالم دیگر دریافت کنید. البته اگر اطلاعات کافی درباره این توانایی نداشته باشید و این قدرت را تحت کنترل نداشته باشید ممکن است باعث ناراحتی باشد.

هنگامی که دریچه این نوع از شنوایی بروی شما باز می شود، ممکن است صداهای نامفهوم، عبارات و کلمات بیگانه یا حتی آهنگ و نواهایی بشنوید که معنی آن ها را متوجه نمی شوید. همچنین ممکن است گوش های شما دچار گرفتگی موقتی شده یا به اصطلاح  زنگ بزند یا متوجه تغییر فشار هوا در گوش هایتان شوید.

یکی از احتمالات کمرنگ این است که در موقعیت های خاصی صدایی شبیه به فردی آشنا که از دنیا رفته باشد به گوشتان برسد. اگر از این توانایی بهره مند باشید احتمال دارد که قدرت گفتگوی شفاف را نیز داشته باشید. به این معنی که بتوانید با زبان روح با عالم دیگر ارتباط برقرار کرده، صحبت کنید یا پیامی را منتقل کنید.


نشانه های روشن شنوایی

بسیاری از افراد که دارای این قدرت روحی هستند از آن آگاه نیستند. برای تشخیص این توانایی در خودتان می توانید به نشانه های آن توجه کرده و خود را ارزیابی کنید.

 • شنیدن صدای زنگ یا نویز های بلند

زنگ زدنروشن شنوایی گوش ها پیچیدن صداهای با فرکانس بالا در گوش ها می تواند نشانه ای از روشن شنوایی باشد. حتی گاهی تغییرات فشار هوا و گرفتگی گوش ها ممکن است معنی یکسانی داشته باشد. بعلاوه اگر صداهایی میشنوید که سریعا محو می شوند و هیچ توضیح پزشکی برای شنیده شدن این اصوات وجود ندارد، می تواند علامت آشکار روشن شنوایی باشد. ممکن است راهنمایان درونی یا روح دیگری در تلاش برای برقراری ارتباط با شما باشد.

 • تمایل به یادگیری از طریق شنیدن

یکی دیگر از نشانه های روشن شنوایی، تمایل داشتن به شنیدن برای مقاصد آموزشی است. بسیاری از افراد روشن شنوا از طریق شنیدن راحت تر آموزش می بینند. برای مثال ترجیح گوش کردن به کتاب صوتی به جای خواندن کتاب.

 • جریان ایده ها و پیام های معنوی

افراد مراقبه درون نگریروشن شنوا به طور معمول از خلاقیت بالایی برخوردارند زیرا ایده ها و راهنمایی های درونی به شکل شفاف تری بر آن ها نمایان می شود. این دسته از پیام ها ممکن است در هر حالتی و زمانی از روز به ویژه هنگامی که حس شاد بودن می کنید یا ریلکس هستید بر شما آشکار شوند. در این زمان ها ارتعاشات روحی شما بالا خواهد بود و احساس نزدیکی بیشتری با خود واقعی تان می کنید. به همین دلیل است که روح برای رساندن پیام ها از این فرصت استفاده می کند تا راه حل ها و توصیه هاای درونی را با شما به اشتراک بگذارد.

 • راهنمایی کردن و کمک کردن به دیگران

آیا شما شخصی هستید که معمولا به دیگران در حل مشکلات کمک می کنیدحس همدلی و توصیه های خوبی به آنها میکنید؟ آیا دیگران از شما به خاطر راهنمایی های خوبتان تشکر می کنند و حتی به شما می گویند بهتر است در قبال توصیه های خوبتان پاداشی درییفت کنید؟

این وضعیت نیز ممکن است ناشی از برخورداری از قدرت روشن شنوایی باشد. اگر توصیه های فوق العاده ای برای راهنمایی دیگران می کنید، این احتمال وجود دارد که این آگاهی از خود برتر شما یا از دیگر راهنمایان روحی دریافت شده باشد. شما ممکن است در این حالات نقش یک پیام رسان را برای دیگران بازی کنید، به همین دلیل توصیه های شما مورد توجه ویژه قرار می گیرد.

 • تمایل به حرف زدن با خود

آیا ترجیح می دهید در مواقع خاص با خودتان صحبت کنید؟ برای مثال در مواقع استرس داشتن یا گرفتن تصمیم های مهم. اگر شما یک روشن شنوا باشید، طبیعی است که در ذهن خود در حال گفتگو با خودتان باشید. گفتگو های درونی برای بسیاری از روشن شنوا ها امری عادی و طبیعی ست، اما روشن شنوایی به شنیدن واضح صدای روح یا خود برتر ارتباط دارد. گویی که این صدا از جایی متفاوت به گوش می رسد، نه جایی که شک ها و ترس ها و ناامیدی ها از آنجا سر بر می آورند.

 • شنیدن صدا به هنگام تنهایی

آیا تابحال برای شما پیش آمده که صدای گفتگو بشنوید اما کسی اطراف شما نباشد؟ آیا صداهایی را شنیده اید که دیگران قادر به شنیدن آن نبوده اند؟ این صدا ها می توانند نامفهوم یا واضح باشند. اگر قادر به تشخیص منبع فیزیکی صدا نیستید، امکان اینکه این صدا ها از عالم روحی (اثیری) به گوش شما برسند زیاد است.

 • حساس بودن به موسیقی

آیا شما به شنیدن موسیقی علاقه دارید؟ افراد روشن شنوا بعضا بسیار به موسیقی حساس هستند و شنیدن موسیقی هایی که ارتباط خوبی با آن برقرار نمی کنند آن ها را آزار می دهد.

همچنین این افراد از موسیقی انرژی زیادی دریافت می کنند و شاید به حرفه های موسیقایی روی بیاورند.

اگر شخصی توانایی تشخیص و ارتباط دادن تصاویر ذهنی با موسیقی را داشته باشد به احتمال قوی دارای قدرت روشن شنواییست. این افراد می توانند تصاویری که در ذهن دارند را به نوت های موسیقی و ملودی های دلنشین تبدیل کنند.

 • دوستان خیالی

آیا شما در کودکی دوست خیالی داشته اید؟ ممکن است در تصوراتتان آن ها فرشتگان و موجودات فرا زمینی بوده باشند. اگر اینطور است می توانید احتمال دهید که دارای درجاتی از روشن شنوایی هستید یا بوده اید.

 • لذت بردن از سکوت

برخی افراد به شدت احساس نیاز به بودنتمامیت در سکوت یا تنها بودن می کنند. با گذراندن وقت در این موقعیت ها افراد توانایی ارتباط برقرار کردن با خودشان را بدست می آورند. علاوه بر روشن شنوا ها افراد حساس به انرژی نیز معمولا نیاز به سکوت و تنهایی پیدا می کنند.

گاهی اوقات نیز به دلیل عدم درک اطرافیان از وضعیت شما، برای مثال داشتن توانایی روشن شنوایی، بودن مداوم در جمع خانواده و یا دوستان خسته کننده می شود، زیرا دیگران درکی از اینکه این توانایی چه اثری روی شما می گذارد ندارند. به همین دلیل است که افراد روشن شنوا به زمانی برای آرامش پیدا کردن و بودن در سکوت نیاز دارند.


روشن شنوایی یا مشکلات روحی

روشن شنوایی اگرچه یک هدیه الهی بشمار می رود، می تواند بسیار چالش برانگیز هم باشد.روشن شنوایی شنیدن صداهایی غیرمنتظره مخصوصا هنگام تنهایی می تواند ترسناک باشد. همچنین به دلیل حساس بودن به صدا، زندگی در محیط پر سروصدای امروزی برای این افراد راحت نخواهد بود. گاهی ممکن است روشن شنوا ها تصور کنند که از مشکلات روحی رنج می برند.

اما تفاوت هایی میان روشن شنوایی و مشکلات روحی و روانی وجود دارد. داشتن مشکلات روحی همراه با ترک دنیای واقعی و زندگی در تخیلات و عالم غیرواقعی است. در حالیکه با داشتن توانایی روشن شنوایی فرد برای زندگی معمول در دنیای واقعی از آگاهی برتر و دیگر راهنمایان درونی راهنمایی دریافت میکند. یکی از مهم ترین توصیه ها برای افراد روشن شنوا این است که این توانایی را با آغوش باز بپذیرند و به جای جنگیدن و یا ترسیدن از آن سعی کنند بهره کافی را از این هدیه ببرند. تنها از این طریق ممکن است به ارزش آن پی ببرند.


انواع پیام هایی که در روشن شنوایی دریافت می شود

پیام های درونی به اشکال مختلفی به روشن شنوا ها می رسند. در ادامه چهار نوع از رایج ترین نوع پیام ها ذکر شده است.

 • صدای شخصی

بیشتر پیام های درونیتوهم از موانع رشد روحی که روشن شنوا ها با آن روبرو می شنود شبیه به صدای شخص خودشان است که از درون برآمده است.

اگرچه این صدا شبیه به صدای فرد است اما در واقع از منبع خود برتر و روح وی برخاسته.

این صدا از جایی به غیر از خودآگاه فرد می آید، به همین دلیل است که برای شنیدن آن می بایست تلاش کرد.

 • صدای روح

علاوه بر امکان دریافت پیام های تله پاتیک از طریق صدای شخص خودتان، امکان دریافت پیام از طریق صدای روح نیز وجود دارد. در بعضی موارد این صداها شبیه به صدای یک دوست، یا نزدیکان شما که از دنیا رفته اند هستند.

 • اصوات دیگر

پیام ها می توانند به شکل صداهای مبهم، شنیدن اسم خودتان، صدای گفتگوی، یا پچ پچ کردن نیز باشند. اگر نمی توانید منبع فیزیکی صدا را پیدا کنید به احتمال زیاد این اصوات از نشانه های روشن شنوایی هستند.

 • هشدار ها

در مواقع بسیار حساس یا خطرناک ممکن است صدای درونی بشنوید که به شما هشدار می دهد. صدای زنگ، فریاد ممکن است از اشکال این نوع پیام ها باشند.


راه های تقویت روشن شنوایی

همانطور که اشاره شد، شما میتوانید با تلاش و تمرین سعی کنید توانایی روشن شنوایی را در خود پرورش دهید. نیازی نیست این توانایی در هنگام تولد به شما بخشیده شده باشد. شما می توانید تمرین کنید که به چه چیز گوش کنید یا چگونه گوش کنید، آگاهی خود را از اصوات بهبود ببخشید و توانایی تشخیص صداهای درونی را کسب کنید.

 • گوش فرا دادن

ساده ترین راه برای تقویت روشن شنوایی، تمرین افزایش حساسیت فیزیکی گوش ها به صداهای مختلف است.

بدین منظور می توانید چشم های خود را ببندید و به صداهایی که معمولا متوجه آنها نیستید دقت کنید. بهتر است این تمرین را در فضای طبیعی هم تکرار کنید و روی صدای پرندگان یا صوای وزش باد تمرکز کنید.

ممکن است در ابتدا دشوار باشد که صداهایی مثل وزش باد را تشخیص دهید ولی با تمرین مستمر می توانید توانایی شنیده خود را تقویت کنید و در آینده صداهای درونی را نیز راحت تر بشنوید.

 • سوال پرسیدن

راه دوم برای تقویت روشن شنوایی چرسیدن سوال از خود برترتان است. برای اطلاع بیشتر از نحوه ارتباط با خود برتر می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید: “خودبرتر تان آماده پیوند با شماست

پیام های برآمده از آگاهی برتر به اشکال مختلفی قابل دریافت هستند. مانند صداها، آهنگ ها، گفتگویی که در ذهن می شنوید و اشکال دیگر.

 • تقویت چاکرای پنجم

توانایی روشن شنوایی با چاکرای پنجم ارتباط دارد، بنابراین بهتر است برای تقویت این توانایی روی پاکسازی و فعال سازی چاکرای پنجم تمرکز شود که موجب ارتباط عمیق تر با خود برتر و عالم روح می شود و توانایی روشن شنوایی را نیز تقویت می کند. همچنین چاکرای ششم در تقویت دریافت های درونی و شهود تاثیرگذار است. برای اطلاع بیشتر از چاکرای پنجم و ششم به مقالات زیر مراجعه کنید:

چاکرای گلو چاکرای پنجم – فعالسازی و پاکسازی

چاکرای چشم سوم چاکرای ششم – فعالسازی و پاکسازی

همچنین می توانید برای اثرگذاری بهتر روی این چاکراها، از کریستال های چاکراها هم کمک بگیرید.

 • مراقبه

تمرین مراقبه راهی موثر برای تقویت تمامی مهارت های روحی بشمار می رود. اگر در انجام این تمرین استمرار داشته باشید بدون شک به نتایج شگفت آوری دست پیدا خواهید کرد. خوشبختانه تمرین های مراقبه برای سطح های ابتدایی و پیشرفته امروزه در دسترس همگان قرار گرفته است. برای آگاهی بیشتر از روش های مراقبه در دوره مراقبه و آرامسازی ذهن شرکت کنید. (با بخش پشتیبانی تماس بگیرید)


نظرات و تجربیات خود را در رابطه با روشن شنوایی با ما در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

نوشته‌های مشابه

4 دیدگاه

 1. درود بر شما.بسیار مطالب ارزنده اى بودند 🙏🏻🌸من یک روشن شنوا هستم و جالبه وقتهایى که خیلى از لحاظ فیزیکى خسته یا خواب آلود باشم،لحظه اى که میخواهم بخوابم،گوشهایم بسیار حساس تَر میشوند ،اما نه به صداهاى عالم فیزیکى،بلکه بیشتر از عالم اثیرى هستند صداها.و خیلى اوقات میشه که صداهاى موزیک ناشناخته با صداى بلند میشنوم،انگار که ،درهاى دنیاهاى دیگرى باز هست و همزمان میشنوم.البته این فقط قسمتى از این شنیدارها هست.عالى بود ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید