آیا با نیروی ذهن می توان از جنگ در کشوری جلوگیری کرد + راهکارهای عملی

در علوم معنوی گفته شده وقتی کارمای منفی یک ملت یا قوم به منتها درجه می رسد کائنات چاره ای ندارد جز اینکه از طریق بلایای طبیعی یا جنگ کارمای آن ملت را صاف کند ولی آیا این یک سرنوشت محتوم و قطعی است یا می توان از بروز چنین فجایعی جلوگیری کرد.

قبل از وقوع حادثه ۱۱ سپتامبر در آمریکا گروهی از دانشمندان بروی امواج مغزی انسان ها برای تاثیر بر رخداد های بیرونی کار می کردند. آزمایش به این صورت بود که یک نقطه بروی صفحه کامپیوتر به صورت تصادفی به چپ یا راست شروع به گردش می کرد و شرکت کنندگان در حالی که نوار مغزی شان ثبت می شد سعی میکردند جهت حرکت نقطه را عوض کنند. در کمال تعجب بسیاری از شرکت کننده ها بعد از قدری تلاش موفق به انجام این کار شدند اما این تمام ماجرا نبود. موضوع شگفت انگیز این بود که ۳۰ دقیقه پیش از رخداد حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر این دانشمندان امواج مغزی متفاوتی را از شرکت کنندگان دریافت کردند که نشان استرس و نگرانی را داشت، البته طبیعتا آن زمان هنوز نمی دانستند چه اتفاقی در دنیای بیرون رخ خواهد داد.

خیلی از ما ایرانی ها، مدام در حال شکایت و غر زدن از شرایط موجود هستیم و هرروز این ارتعاشات را در جهان اطراف پراکنده می کنیم. اما هروقت که نگرانی یا شرایط بحرانی پیش می آید تازه یادمان می افتد که که قدر چیزهایی که داریم را بدانیم و تمام تلاشمان را بکنیم که شرایطمان را حفظ کنیم و از تغییر آن جلوگیری کنیم.

اگر کسی بی خدا یا مادی گرا باشد دنیای بیرون و درون را کاملا از هم جدا می داند. چنین فردی تکلیفش با خودش روشن است. برای او حوادث بیرونی بر حسب اتفاق و شانس رخ می دهند و لازم نمی داند کار خاصی انجام دهد. اما اگر شما به ارتباط درون و بیرون و قدرت ذهن باور دارید دقیقا این مسئولیت بر دوش شماست که ارتعاش جمعی ایرانی ها را تا جایی بالا بکشید که حتی فکر جنگ و ویرانی به ذهنشان خطور نکند، چه برسد به اینکه واقعاً چنین چیزهایی رخ دهد. اگر معنویت و قدرت ذهنی شما در چنین جاهایی مورد استفاده قرار نگیرد به چه دردی می خورد؟

راهکارهای عملی:

حالا ممکن است شما بپذیرید که انسان قدرت تغییر سرنوشت را دارد، اما ندانید دقیقا چه کارهایی از شما ساخته است. اول اینکه عمیقا به این نکته آگاه باشید که اگر حتی گروه کوچکی از انسان ها خالصانه و با ایمان دور هم جمع شوند و بر روی چیزی متمرکز شوند و چیزی را بخواهند، می توانند بر جمع خیلی خیلی بزرگتری که ذهن متمرکزی ندارند تاثیر بگذارند. پس سعی کنید دوستان همفکر پیدا کنید و جلسات دعا و مراقبه یا تجسم مثبت منظمی را برگزار کنید. راستمرد برای شروع جای مناسبی برای این کار است. ما سعی می کنیم در شرایط مناسب مراقبه های دسته جمعی و هدایت شونده ای باهم داشته باشیم. می توانید برای ثبت نام در راستمرد از اینجا اقدام کنید. دوم اینکه سعی کنید خودتان را از لحاظ روحی و درونی قوی کنید. هر چه فرد بیشتر مراقبه کند و به کارهای معنوی و درونی توجه کند، تاثیر کمتری از بیرون می گیرد و در نتیجه با ارتعاشات منفی و نگرانی های بیرون همراه نمی شود. همان طور که در قرآن گفته شده مومنین نه می ترسند و نه غمگین می شوند. این بخاطر قدرت ایمان و توجه آنها به درونیات به جای احوالات بیرونی است. سوم اینکه سعی کنید جلوی پخش انرژی و ارتعاشات منفی را بگیرید یا از چنین فضاهایی دوری کنید. اگر در تاکسی یا مهمانی می بینید همه فاز ترس و نگرانی و… دارند سعی کنید با انرژی مثبت و صد البته دوستانه آنها را به سمت دید مثبت تری هدایت کنید. اگر چنین چیزی امکان نداشت خودتان از آن محیط خارج شوید. با این کار کم کم این افراد منزوی می شوند. چهارم اینکه هرروز اخبار را دنبال نکنید. متاسفانه چه در رسانه های جمعی چه در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و تلگرام فقط و فقط اخبار منفی و نفرت و… منتشر می شوند. با مطالعه هر روزه چنین اخباری در واقع دارید ذهنتان را به سمت تاریکی و ویرانی هدایت می کنید. شاید بسته به شغلتان چک کردن هفتگی یا حتی ماهیانه اخبار کفایت کند. به جای آن هر روز ساعتی را به مطالعه کتاب، مراقبه، باغبانی یا گذراندن با کسانی که دوستشان دارید سپری کنید. پنجم که مهمترین کار است این است که مراقبه زیر را هر روز انجام دهید. همچنین آن را به دیگران نیز آموزش دهید تا هر روز افراد بیشتری آن را انجام دهند. این مراقبه از یکی از مراقبه های تانترای تبتی که توسط دالای لاما آموزش داده شده الهام گرفته شده است.

افزایش سطح انرژی

مراقبه مهربانی عاشقانه برای همه:

414719-dalai-lama-tibetصبح ها که از خواب بیدار می شوید بهترین زمان برای این مراقبه است چرا که ذهن شما از همیشه آرام تر است و هنوز درگیر مشغله های روزمره نشده است. اول، از خود بپرسید که همه مردم دنیا چه می خواهند؟ این سوال شامل همه می شود حتی کسانی که دوستشان ندارید، مثلا آقای ترامپ و… . جواب این سوال این است که همه مردم دنیا می خواهند شاد باشند و مورد عشق واقع شوند. دوم منبع عشقی کیهانی را تجسم کنید. درست مثل خورشید که بدون قضاوت و چشمداشت بر همه می تابد. حالا با دم از این منبع عشق را به شکل نور یا طلایی مذاب به درون بکشید و عمیقا خود را تغذیه کنید. بعد در بازدم تجسم کنید که این نور را به دیگران جاری می کنید و آنها را نیز سیراب می کنید. اول برای کسانی که دوستشان دارید این عشق را جاری کنید و بعد به کسانی که دوستشان ندارید و بعد افراد و انسان های مهم که می توانند در آینده بشریت تاثیر گذار باشند. همین طور به منطقه خاورمیانه از این نور بدهید و ببینید که تاریکی ها و خون و خونریزی کم کم این منطقه را ترک می کند و با رفتن ابرهای سیاه، دوباره خورشید عشق درخشیدن می گیرد. کل مراقبه شاید ۵ دقیقه هم زمان نبرد. اما هرروز باید انجام شود. به مرور عشق و نیروهای مثبت شما بیشتر و بیشتر می شود و دیگران هم با شما همراه می شوند. به این شکل کم کم کارماهای منفی که به صورت جمعی کسب کرده ایم هم کم و کم تر می شود و احتمال حل مشکلات بسیاری که جامعه ما با آن دست به گریبان است از راههای معقول و معتدل نیز بیشتر و بیشتر می شود.

به امید روزی که وطن ما آبادترین کشور جهان باشد
و بالاتر از آن به امید روزی که تمام کره زمین یک ملت واحد باشد و عشق بین همه جاری گردد

اگر باور کنیم یک روز به آن دست خواهیم یافت

 

هزینه این مقاله رایگان، اشتراک آن از طریق دکمه های اشتراک پایین مقاله (در فیس بوک و تلگرام) و... با دیگران است. به این صورت با نشر آگاهی انرژی و کارمای خوب به زندگی خود شما نیز جذب خواهد شد!❤️
در صورتی که نویسنده هستید و مایلید از این مقاله راستمرد با ذکر منبع و لینک دهی به سایت اصلی در وبلاگ یا وبسایت خود استفاده کنید. لطفا از طریق تماس با ما، اسم و لینک مقاله را به ما اطلاع دهید تا متن مقاله با فرمت ورد برای شما ارسال شود.

تاریخچه بهنام کاظم پور

بهنام کاظم پور بخش اعظم عمر خود را صرف مطالعه، تحقیق و تمرین مباحث خودشناسی از جمله کندالینی یوگا، کرده و حتی در این راه سفرهای مختلفی داشته است. او مهمترین هدف انسان بروی زمین را خودشناسی می داند و بیش از یک دهه است که می کوشد دانش خود را طریق وبلاگها، وبسایت ها یا جلسات حضوری با مخاطبان پارسی زبان به اشتراک گذارد. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی است و پایان نامه خود را در زمینه روانکاوی عمقی یونگ به پایان رسانده و معتقد است نظریات کارل گوستاو یونگ خصوصا ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها به او در شناخت خود و کمک به مراجعانش بسیار راهگشا بوده اند. از اینجا می توانید برای صحبت با او وقت مشاوره بگیرید.

14 نظر در مورد “آیا با نیروی ذهن می توان از جنگ در کشوری جلوگیری کرد + راهکارهای عملی

  1. با سلام و تشکر. مقاله مفید شما پر از امید و انرژی مثبت بود که بازتاب ان را می بینید. حال بیایید قضیه را از زاویه دیگری بنگریم. پیش فرض ما اینست که قائل به درون و برون هستیم و معتقد به اینکه هردو انرژی ویژه ای داشته که برهم تاثیر می گذارند. ۱- اثرات تاثیرات بیرون بر درون بیشتر است یا برعکس؟ ۲- ایا انچه که به صورت واقعیت فیزیکی در بیرون می بنیم بازخورد ذهنیت اکثریت نااگاه هست یا نه؟ متوجه ملاحظات شما هستم و فعالیت شما در این حد هم تشکر دارد و بامتن بصورت کلی موافقم که در صورت شیوع اگاهی, بسیاری از توهمات ما که در بیرون و جامعه, شکلی عینی یافته است, فرو ریخته و بر سر عاملان گسترش جهالت, آوار می شود. جنگ ها و شروع انها اشکال گوناگونی دارند که مخرج مشترک همه انها جهالت است. درد و الام انسانی در صورت رسیدن به اگاهی و هوشیاری, بدون جنگ, چون حبابی, محو می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید