ghavanin
tabligh-shoma
amuzeshgah

سیارات در مکاتب ماورایی – قسمت دوم : ماه

در این قسمت به توضیح در باب ماه می‌پردازیم. همان‌طور که می‌دانیم، ماه یک سیاره نیست؛ اما اصطلاح سیاره از قدیم برای این جرم آسمانی استفاده می‌شده و در مکاتب ماورایی هنوز این نام باقی‌مانده و ما هم به‌عنوان یک اشتباه مصطلح از آن استفاده می‌کنیم.

پیش از خواندن این مطلب لطفا قسمت اول این سری را به دقت مطالعه کنید.

اولین سیاره‌ای که بررسی می‌کنیم ماه است. ماه نمایانگر آسمان اول است. نزدیک‌ترین دنیا به دنیای مادی ما.

عدد دنیای متناظر با ماه،  ۹ است. به‌جز ۹، اعداد ۸۱ و ۳۳۲۱ هم اعداد مرتبط با ماه هستند.

از دیرباز ماه سمبل زنانگی، احساسات و شهود بوده.

عنصر مربوط به ماه، آب است؛ و ماه همچون آبی که شکل ظرف خود را می‌گیرد، طبع متغیری دارد و نسبت به شرایط مختلف می‌تواند نقش‌های متفاوت داشته باشد. هر اثری که بخواهد از دنیاهای بالاتر به دنیای ما برسد،‌ از آسمان اول که سمبل آن ماه است عبور می‌کند.

در طول هر بار چرخش ماه به دور زمین در دایره‌البروج، ماه سه شکل مختلف را از خود نشان می‌دهد:

۱. Waxing moon ماه در حال کامل شدن، نیمه ی اول ماه

در فاصلهٔ بین روز ماه نو تا روز ماه کامل، هرروز ماه درخشان‌تر و بزرگ‌تر از روز قبل دیده می‌شود و در مکاتب باستانی این فاصله برای آغاز کار جدید و شروع به ساخت چیزها یا برنامه‌ریزی برای آینده مناسب تلقی می‌شده.

۲. Full moon ماه کامل

در افسانه‌های مختلف ماه کامل نماد مهمی تلقی شده. در زمان ماه کامل مراقبه‌ها قدرتمندتر می‌شود و همه‌چیز پرانرژی‌تر از قبل به نظر می‌رسد. احساسات شدید در این زمان نشانهٔ معمولی ست.

۳. Waning moon ماه در حال زوال، نیمه ی دوم ماه

در فاصلهٔ بین ماه کامل تا روز ماه نو بعدی، ماه هرروز کوچک‌تر از روز قبل دیده می‌شود. در این زمان اصلاح خود و دور کردن ویژگی‌های بد و پی بردن به اشتباه‌ها بسیار اتفاق می‌افتد. دور کردن انرژی‌های منفی در این زمان مناسب است و به پایان رساندن کارهایی که از قبل آغاز کرده‌اید و به سرانجام رساندن کارهای نیمه‌تمام توصیه می‌شود.

اعتقاد به الهه ی سه گانه در بعضی مکاتب ، دقیقا از این ایده ی ماهیت سه گانه ی ماه الهام گرفته شده است.

علاوه بر این ماه بسیار تحت تأثیر برجی که در آن است قرار می‌گیرد. معروف‌ترین مثال اعتقاد قدیمی «قمر در عقرب» است که هر کس حداقل یک‌بار این را شنیده و آن‌وقتی ست که ماه در برج عقرب قرار می‌گیرد.

همین‌طور ماه علاوه بر بروج ۱۲ گانه، ۲۸ منزل متفاوت دارد هرکدام با خواص خود که معرفی هر ۲۸ منزل از عهده‌ی این مطلب خارج است اما برای سالکان محاسبه‌ی آن اهمیت بسیار دارد .

توصیه‌ی ما به شما این است که مدتی در یک دفتر هرازگاهی احساسات و تصمیم‌های مهم خود را ثبت کنید و در کنار آن موقعیت ماه (در حال کامل شدن، کامل، در حال زوال) ذکر شود.

اگر اهل مراقبه و مکاشفه هستید می‌توانید بهتر است حتماً چنین دفتری داشته باشید و تجربیات خود را به همراه روز و وضعیت ماه بنویسید.

سیارات در مکاتب ماورایی – قسمت سوم : عطارد

تصویر پروفایل Nata

تاریخچه Nata

ناتا معتقد است منطق و احساس اگر به درستی به کار گرفته شوند مکمل یکدیگرند. او شناخت بیرون و درون را به یک اندازه مهم می داند. مطالعات زیادی درباره ی علوم ماورایی داشته و چند سالی ست که در این زمینه به تمرین و تحقیق می پردازد.

1 نظر در مورد “سیارات در مکاتب ماورایی – قسمت دوم : ماه

پاسخ دهید